0 - 800 - 300 - 734
east.hr.group@gmail.com
facebook.com/EAST.HR.GROUP7
Павел Лисянский

До кінця 2023 року окупанти планували «ідеологічно обробити» понад 3,3 мільйона українських дітей на окупованих територіях

У 2014 році незаконні збройні формування «ЛНР» та «ДНР» за прямої підтримки збройних сил рф, парамілітарних утворень, таких як «Всевелике Військо Донське», «Союз Добровольців Донбасу», Диверсійно-штурмова розвідувальна група (ДШРГ) та інших утворень захопили окремі райони Луганської та Донецької областей, а також АР Крим. У період з 2015 по 2022 рр. окупаційні адміністрації рф на захоплених територіях досить швидко створили розгалужену структуру окупаційних адміністрацій і почали проводити ідеологічну роботу з місцевим населенням. У період з 2015 по 2017 роки на захоплених територіях України відбулося переформатування стандартів освіти в Українських школах на стандарти рф, а починаючи з 2020 року всі навчальні заклади на захоплених територіях перейшли на стандарти рф.

Окрім цього, у школах на окупованій території України на регулярній основі почали проводити «уроки мужності» для учнів. «Уроки мужності» полягали в тому, щоб у дітей був прямий контакт із учасниками військової агресії проти України. Під час проведення уроків мужності дітям демонстрували бойову зброю, розповідали про «подвиги» загарбників, а також агітували дітей із настанням повноліття вступати до лав бойовиків. З початком повномасштабної агресії рф проти України у 2022 році на новоокупованих територіях України окупанти використовували той самий алгоритм дій, що й у 2014-2022 рр., лише у більш оперативному режимі.

З 2015 року 8 437 дітей на території ОРДЛО були втягнуті в процес мілітаризації адміністрацією рф через заклади освіти та через різноманітні козацькі та кадетські корпуси, які були створені на території ОРДЛО у 2017-2018 роках. Окупаційні адміністрації планомірно виховують у дітей та підлітків на тимчасово окупованих територіях України агресію до українців. Це виявляється у виробництві контенту який поширюється в друкованих, електронних ЗМІ, а також соціальних мережах, підконтрольних окупаційним адміністраціям і в самій рф.

Ключовим елементом в ідеологічному вихованні дітей на тимчасово окупованих рф територіях України є створення образу ворога для підростаючого покоління. Тобто, завдання окупаційних адміністрацій – зробити так, щоб дитина не тільки вміла стріляти, але й щоб вона чітко уявляла, в кого вона повинна стріляти і кого вона повинна вбивати. Для цього окупанти через ЗМІ та створення розважального контенту виховують у дітей ненависть до всього українського. Цю ненависть окупанти поєднують зі зброєю та уроками з героїзації бойовиків. Фактично, окупанти на підсвідомому рівні говорять дітям, кого вони мають убивати у майбутньому.

До кінця 2023 року окупанти планували “ідеологічно обробити” 3 мільйони 310 тисяч українських дітей на окупованих територіях.

Повний текст аналітичного докладу «Ідеологічне виховання дітей на окупованих територіях України», наданий ГО «Східна правозахисна група» можна завантажити за посиланням:

Українською мовою.

Англійською мовою.

Російською мовою.