0 - 800 - 300 - 734
east.hr.group@gmail.com
facebook.com/EAST.HR.GROUP7
Павел Лисянский

НА ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ ПОСТІЙНІ ПРОБЛЕМИ З ПОСТАЧАННЯМ ПИТНОЇ ВОДИ

В окупованих Луганській і Донецькій області російські агресори економлять реагенти для питної води та подають брудну воду. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла правозахисниця Ірина Чаура.

"На окупованих територіях Луганщини та Донеччини зафіксовані випадки подачі неякісної води, яка має стійкий запах каналізації. Альтернативного джерела постачання води місцеві мешканці не мають, тому кілька тижнів вони були вимушені вживати заражену воду. Випадки подачі неякісної води були зафіксовані у Донецьку, Єнакієве, Сніжному, Торезі, Хрустальному (Красний Луч), Фащівці, Зоринську. Причинами зараження води, стало зменшення кількості реагентів, які очищають воду", – повідомила юристка.

Крім того, окупанти підіймають ціни на воду в тих районах, де її не вистачає.

"В тих районах, де зафіксована отруєна вода, окупанти підвозять окремо "питну воду" за гроші. Вона коштує 7-8 рублів за літр (3 гривні 28 копійок). Тобто, окупанти створюють самостійно проблему, зменшують реагенти, щоб зменшити фінансові видатки на їх придбання, а потім в цих районах збільшують вартість питної води. Ось так окупанти збагачуються на українцях в окупації", – зазначила Ірина Чаура.