0 - 800 - 300 - 734
east.hr.group@gmail.com
facebook.com/EAST.HR.GROUP7
Павел Лисянский

Підготовка до псевдо виборів на території України, тимчасово окупованій РФ

Після початку 2022 року військової агресії РФ проти України, окупаційні війська захопили частини територій Луганської, Донецької, Запорізької, Херсонської областей, а диктаторський режим Кремля оголосив про анексію цих територій. Рішення про анексію тимчасово окупованих територій України було ухвалено на підставі проведених псевдо референдумів на окупованих територіях України, які фактично були організовані та проведені через застосування фізичної сили та погроз позбавлення життя та свободи місцевому населенню тимчасово окупованих територій України. Після анексії тимчасово окупованих територій України політичні консультанти Кремля почали працювати над зміною структури керування окупованими територіями України, які відрізнялися між собою. На тимчасово окупованих територіях Луганської та Донецької областей у 2014 році були встановлені окупаційні адміністрації «ЛНР» та «ДНР» (офіційно визнані терористичними організаціями). На окупованих територіях Херсонської та Запорізької областей було створено окупаційні адміністрації з числа місцевих колаборантів, а також громадян РФ. Початком зміни системи управління окупованими територіями можна вважати грудень 2022 року, коли «народні ради» «ЛНР» та «ДНР» внесли зміни до окупаційних «конституцій» «ЛНР» та «ДНР».

Основні зміни стосувалися зменшення повноважень глав окупаційних адміністрацій, передачі під контроль усіх воєнізованих підрозділів «ЛНР» і «ДНР» міністерству оборони РФ, а також зміні системи обрання голів окупаційних адміністрацій. До 2022 року на окупованих територіях Луганської та Донецької областей проводилися окупаційні вибори, де прямо «обирали» голів окупаційних адміністрацій, а також «народні ради». Після внесених змін у 2022 році, у Кремлі вирішили, що тепер голів окупаційних адміністрацій обиратимуть депутати «народних рад», а ось «депутатів» обиратимуть мешканці окупованих територій на прямих виборах. Але перед цим на тимчасово окупованих територіях України змінили політичні проекти окупованих територій, на зміну яким зайшли політичні партії РФ. Проведення цих виборів — це спроба Кремля провести інтеграційні процеси окупованих територій у політичний простір РФ.

Псевдо вибори на тимчасово окупованій території України проводились з метою легітимізації окупаційних адміністрацій РФ на тимчасово окупованих територіях України, а також ліквідації політичних еліт так званих «ЛНР» та «ДНР», які були створені у період з 2014 по 2022 роки. Рішення про проведення псевдо виборів на тимчасово окупованих територіях України було прийнято одразу після проголошення анексії тимчасово окупованих територій України. На окупованих територіях України почали створюватися представництва політичних партій РФ, а політичні проекти «ЛНР» та «ДНР» було ліквідовано. Також в інформаційному плані військова агресія РФ проти України стала невід’ємною частиною внутрішньополітичного військового процесу РФ.

Тому для АП РФ важливо було провести псевдо вибори на окупованих територіях України за законами РФ. Також Кремль остаточно позбавився від провладних еліт колаборантів із управління окупованими територіями України та встановив остаточний контроль над окупованими територіями у всіх сферах.

Повний текст аналітичного докладу «Підготовка до псевдо виборів на території України, тимчасово окупованій РФ», підготовлений ГО «Східна правозахисна група» можна завантажити за посиланням:

Українською мовою

Англійською мовою