0 - 800 - 300 - 734
east.hr.group@gmail.com
facebook.com/EAST.HR.GROUP7
Павел Лисянский

Псевдовибори на тимчасово окупованих територіях України. Результати

Основним завданням представників окупаційних адміністрацій на тимчасово окупованій території України було показати Кремлю високу явку на псевдовиборах. Для цього було збільшено кількість днів голосування, а також змінено принцип проведення процесу псевдовиборів, який полягав у тому, щоб не люди йшли на виборчі дільниці, а представники окупаційних адміністрацій прийшли до місцевих мешканців зі скриньками для голосування. Цей принцип було обрано для того, щоб місцеві жителі не змогли уникнути процесу голосування. Процес приходу до місцевих мешканців називався «достроковим голосуванням», де до місцевих мешканців приходили члени «виборчих комісій» окупантів спільно з представниками силових органів окупанта.

Тих людей, які відмовлялися голосувати на псевдовиборах, затримували та демонстративно доставляли до відділення силових окупаційних органів, де вимагали надання пояснень, а також піддавали фізичному та психологічному тиску. Процес «дострокового голосування» відбувався у дворах житлових будинків, зупинках громадського транспорту та місцях підвищеного скупчення місцевих мешканців на тимчасово окупованих територіях України. Тобто жодної таємниці голосування не передбачалося. Також представники окупаційних адміністрацій приходили до квартир місцевих мешканців з метою їх залучення до процесу голосування. Тобто, під час проведення процесу псевдовиборів діяв принцип примусу до голосування, що підтверджує відсутність свободи місцевих мешканців у добровільній участі у псевдовиборах.

Дані факти свідчать про те, що окупаційні адміністрації рф провели процес псевдовиборів зі штучним збільшенням кількості реально проживаючого населення на тимчасово окупованих територіях України для демонстрації внутрішньої аудиторії рф, як інструмент збільшення підтримки місцевим населенням рф політики диктаторського режиму Кремля у військовій агресії рф проти України з подальшою анексією територій.

Повний текст аналітичного докладу «Псевдовибори на тимчасово окупованих територіях України. Результати», підготовлений ГО «Східна правозахисна група» можна завантажити за посиланням:

Українською мовою

Англійською мовою