0 - 800 - 300 - 734
east.hr.group@gmail.com
facebook.com/EAST.HR.GROUP7
Павел Лисянский

ДРОНИ ДЛЯ ТЕРОРУ: ОКУПОВАНІ ТЕРИТОРІЇ ЯК ПОЛІГОН ДЛЯ НОВОЇ АГРЕСІЇ

Стрімкість розвитку безпілотних систем в РФ протягом повномасштабного вторгнення. У 2022-2024 роках цей показник зріс у 2,5 рази, що свідчить про послідовну мілітаризацію галузі. Основним напрямом розробки БАС у 2023 році стало їх використання для збору даних і дистанційного моніторингу (54%), а також аерологістики (19%).

Нарощування кадрового потенціалу створює загрозу для України та країн Європи, оскільки плани розвитку БАС РФ терміном на 2025-2035 роки демонструє підготовку до військових протистоянь. Значна увага продовжує приділятися освітнім програмам та створенню інфраструктури для підготовки кадрів, що свідчить про довгострокову орієнтацію на нарощування технологічного потенціалу у цій галузі.

Країна-агресор активно розширює виробничі потужності на окупованих територіях, інтегруючи їх у свою військову економіку. В ОРДЛО та інших захоплених регіонах створюються навчальні центри та школи для підготовки операторів БАС. На підприємствах окупованих територій ведеться виробництво й ремонт дронів та систем радіоелектронної боротьби.

Розвиток безпілотної авіації в Російській Федерації є стратегічним державним проектом, що охоплює створення виробничих потужностей, випробувальних полігонів, освітніх програм та спеціалізованої інфраструктури для експлуатації БПЛА. Попри заявлені цивільні цілі, основний акцент робиться на військовому використанні безпілотників, що підтверджується централізацією управління підрозділами БПЛА, нарощуванням виробництва ударних дронів та їх активним застосуванням у бойових операціях, які будуть сприяти розвиткові військових конфліктів.

Російська окупаційна адміністрація на тимчасово захоплених територіях України систематично впроваджує програми навчання молоді керуванню безпілотними літальними апаратами (БПЛА), що є складовою частиною політики мілітаризації суспільства. Використовуючи освітні заклади, спортивні клуби, військово-патріотичні організації та університети, російська влада цілеспрямовано залучає школярів і студентів до опанування навичок керування дронами. Особливістю цих програм є акцент на військове застосування БПЛА, що підтверджується організацією змагань у форматі симуляцій бойових операцій, створенням центрів підготовки операторів дронів і співпрацею з військовими відомствами РФ.

Залучення неповнолітніх до військової підготовки та експлуатації військових технологій є формою насильницької мілітаризації, яка сприятиме довготривалій підготовці до військових дій через політичні конфлікти. Особливу роль у цьому процесі відіграють федерації гонок дронів, спортивні організації та військово-патріотичні рухи, які через технологічний інтерес залучають молодь до активної співпраці з військовими структурами.

Стратегічні дії по розвитку БАС РФ створюють загрози для глобальної безпеки та світового порядку в майбутньому. Діяльність РФ направлена на поступове залучення підлітків до військових технологій і підготовку нових кадрів для майбутнього використання в бойових діях.

Українською мовою

Англійською мовою